خانه / بیوگرافی بازیگران / بیوگرافی و عکس اینستاگرام کیکاووس یاکیده ( biography Keikavoos Yakideh )

بیوگرافی و عکس اینستاگرام کیکاووس یاکیده ( biography Keikavoos Yakideh )

بیوگرافی و عکس اینستاگرام کیکاووس یاکیده ( biography Keikavoos Yakideh )

بیوگرافی کامل “کیکاووس یاکیده” به همراه فیلم شناسی و عکسهای کیکاووس یاکیده بازیگر و دوبلور مشهور ایرانی را در نقشهای متفاوتش را در سایت دیلی ببینید.

-یاکیده-1

Keikavoos-Yakidehنام اصلی کیکاووس یاکیده

زمینه فعالیت دوبلور  بازیگر  شاعر

تولد ۲۰ بهمن ۱۳۴۷ (۴۹سال)  تهران

ملیت ایرانی

پیشه دوبلور

Keikavoos-Yakideh
-یاکیده-2
بیوگرافی کیکاووس یاکیده
کیکاووس یاکیدهتولد۲۰ بهمن ۱۳۴۷ در تهران) دوبلور، شاعر و بازیگر ایرانی است. وی اصالتی بوشهری دارد، پدر وی بوشهری و مادرش تهرانی می‌باشد.
Keikavoos-Yakideh
-یاکیده-8

کیکاووس یاکیده و محمدرضا گلزار در آتش بس

او در نقش احمد دوست محمد رضا گلزار در فیلم آتش‌بس و در فیلم زن زیادی اثر تهمینه میلانی و همچنین در نقش جمشید کاظمی در سریال هوش سیاه و سری دوم هوش سیاه بازی کرده است. وی در فیلم‌های تلویزیونی به نام گل سرخ، اروند و وزن خشک و فیلم سینمایی عقاب صحرا بازی کرده‌است. آخرین کار او فیلم اکشن ” کلاف ” می‌باشد که همبازی لیلا اوتادی و انصاریان بازیگر و فوتبالیست می‌باشد
-یاکیده-9

کیکاووس یاکیده در فیلم زن زیادی

-یاکیده-10

کیکاووس یاکیده در سریال هوش سیاه

-یاکیده-11

کیکاووس یاکیده در عقاب صحرا

Keikavoos-Yakideh
-یاکیده-3
جوایز و افتخارات کیکاووس یاکیده

دیپلم افتخار سردبیر انجمن بین‌المللی شعر در آمریکا ۲۰۰۲ شاعر برگزیده توسط سایت poetry.com در آمریکا ۲۰۰۳ مدال شعر شایسته از سمپوزیوم شعر واشنگتون دی سی دریافت کاپ شایستگی از انجمن بین‌المللی شعر/ ۲۰۰۴ نیز از افتخارات این هنرمند می‌باشد
Keikavoos-Yakideh
-یاکیده-4
دوبله‌های معروف کیکاووس یاکیده
دوبله صدای نقاش آمریکایی باب راس در سری برنامه لذت نقاشی توسط کیکاووس یاکیده انجام شده است؛ و در نقش جرویس پندلتون در بابا لنگ دراز و همچنین در سریال کمیسر و رکس (نسخه دوبله شده توسط صداوسیما) به جای کمیسر موزر و کمیسر براندتنر صحبت کرده است و همچنین در کارتون وایکینگها راوی داستان بودند.
کمیسر و رکس…….توبیاس مورتی
بتمن آغاز می‌کند…….کریستین بیل
شوالیه تاریکی …….کریستین بیل
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد …….کریستین بیل
چارلی و کارخانه شکلات‌سازی …….جانی دپ
پنجره مخفی …….جانی دپ
جوخه انتحار …….یوئل کینامن
مأموریت غیرممکن ۲ …….دوگری اسکات
بازگشت بتمن …….مایکل کیتون
اژدهای سفید
Keikavoos-Yakideh
-یاکیده-5
آثار مکتوب کیکاووس یاکیده
مجموعه شعر بانو و آخرین کولی سایه‌فروش، انتشارات کاروان، ۱۳۸۱ – بانو و آخرین کولی سایه‌فروش، انتشارات قطره، چاپ ششم (چاپ اول قطره)، ۱۳۹۰
مجموعه داستان کوچهٔ بابل، نشر آرویج، ۱۳۸۲
مجموعه شعر کولی پیراهن تنگ یک خواب بلند، انتشارات کاروان، ۱۳۸۶ – کولی پیراهن تنگ یک خواب بلند، انتشارات قطره، چاپ سوم ۱۳۹۰
Keikavoos-Yakideh
-یاکیده-6
برخی از شعر های کیکاووس یاکیده
برو بانو!
بگذار بیدار شوم
باید بروم…
خیال تورا به دوش کشیدن، خرج دارد!

باران که می‌بارد،
تمام کوچه‌های شهر،
پر از فریاد من است که می‌گویم:
من تنها نیستم…
تنها منتظرم! تنها!

در اینجا،
کوهی است که گم شده
بی آنکه تورا
دیده باشد

Keikavoos-Yakideh
-یاکیده-7

کیکاووس یاکیده از دوران کودکی تا به امروز

Keikavoos-Yakideh

نگاهي به آثار و زندگي هنري كيكاووس ياكيده

-یاکیده-12
«كيكاووس ياكيده» كه بيشتر با صداي گرم و آرامش به دوبله و جان دادن بسياري از شخصيت ها از جمله «بابا لنگ دراز» و يا همان «آقاي پندلتون»‌در كارتون «بابا لنگ دراز»‌، «باب راس» در برنامه هنري «لذت نقاشي» ،‌ «كميسر موزر»‌ در مجموعه تلويزيوني «كميسر وركس» و … پرداخته ، اين بار نيز توانسته با بازي خود از پس نقش يك هكر باهوش كه مجرمي فراري و قاتل است ، خوب برآيد.
-یاکیده-13
«كيكاووس ياكيده» كه به ايفاي نقش «كامران بوريايي» يك جنايتكار رایانه ای در «هوش سياه ۱» و «هوش سياه ۲» پرداخته ، بر خلاف چنين ظاهر و نقشي ، شخصيتي آرام و شاعرانه دارد كه تبلور چنين احساسي را مي توان در كتاب هاي شعرش با نام «بانو و آخرين كولي سايه فروش» و «كولي پيراهن تنگ يك خواب بلند» به وضوح ديد.
-یاکیده-14
شعرهاي اين شاعر كه رويكردي متفاوت به شعر است را مي توان به نوعي «هايكو» (كوتاه ترين گونه شعري در جهان كه مبدع آنها ژاپني ها هستند) ناميد كه در كوتاهترين گفته ، زيباترين و عميق ترين احساس هاي شاعرانه را به دنبال دارد.
-یاکیده-15
اين صدا پيشه پركار به داستان نويسي هم روي آورده و داستاني با نام «ماهي هاي آبي سقف» در كتاب «كوچه بابل» كه مجموعه چندين داستان از چندين نويسنده است را به رشته تحرير درآورده است.
«كيكاووس ياكيده» كه با گفتن جمله : قربان اين مرد اظهار مي كند فرمانده بزرگيه ، در فيلم «طريق القدس» (راه قدس) از يك سرباز رومي كار دوبله خود را آغاز كرده و با استعدادي كه از خود نشان داده ، توانسته نقش گويي هاي شاخصي را انجام دهد.
صداي او كه يكي از بهترين گزينه ها براي دوبله به جاي ستارگان سينما از سوي مديران دوبلاژ است ، به جاي هنرپيشگاني نظير جود لاو (در فيلم “كوهستان سرد”) ، جاني دپ (در فيلم “پنجره مخفي” و “چارلي و كارخانه شكلات سازي”) و هيو جكمن (در فيلم “پرستيژ”) تأثيرگذاري بسياري را براي فيلم به همراه داشته است.
-یاکیده-16
علاقه اصلي و قلبي «كيكاووس ياكيده» به تئاتر كه از نظر عاطفي ريشه اي ديرينه براي او دارد نيز باعث شده تا به هنرنمايي در تئاترهايي همچون «پابلو نرودا»‌، «روزهاي زرد» ، «تيغ كهنه» ، «نكراسوف» ، «ريچارد سوم» و … بپردازد.
مجسمه سازي ، يكي از هنرهاي ديگريست كه اين هنرمند با ذوق آن را تجربه كرده و البته به گفته خود ياكيده ، مجسمه سازي را به گويندگي ترجيح مي دهد.
-یاکیده-17
آنچه اين هنرمند را تا حدود زيادي متمايز مي سازد ، سرك كشيدن به هنرهاي مختلف و تجربه آنهاست كه البته بايد گفت در اكثر آنها نيز توانسته موفقيت هاي چشمگيري را به دست آورده است.
نوشته “كيكاووس ياكيده” در پايان كتاب شعرهايش:
كولي ام ؛ صبح ها خورشيد را از بچه هاي آن طرف زمين مي گيرم ، غروب به بچه هاي اين طرف مي دهم…
Keikavoos-Yakideh

بیوگرافی و عکس اینستاگرام کیکاووس یاکیده ( biography Keikavoos Yakideh )

2 دیدگاه

  1. خسته نباشید مرسی به خاطر این
    مطالب زیبا

  2. مجید یادگاریان

    بنام پروردگار..سلام… افرادي با دستيابي به علم تله پاتي و ذهن خواني از راه دور در حال نفوذ به ذهن سران سياسي روحانيت و امنيتي کشور و مردم هستند و با سولستفاده از بي خبري و عدم باور اين علم توسط کارشناسان مدت مديدي است که از افکار و احساسات افراد حتي احساسات زناشويي زوجين نيز لذت ميبرند …ميدانم باورتان نميشود ولي اين گزارش افشا يه واقعيت محض از جوانب خطرناک اين علم تله پاتي و ذهن خواني است که با انچه در کتابها نوشته شده متفاوت است و قطعا اساتيد علوم غريبه و دکتراي هيپنوتيزم نيز از آن يا بي اطلاع هستند يا لب به سکوت بسته اند …ابعاد جاسوسي و امنيتي و هتک حرمت حريم خصوصي ذهن افراد را نيز در نظر بگيريد . دست از نقد و تکذيب اين واقعيت برداريد من و خانواده ام ۳ سال است مورد نفوذ اين افراد هستيم و علتش تلاش اينجانب براي افشا اين راز مهم است و بشدت تحت آزار قرار دارم ….در صورت عدم پيگشري و رسيدگي به شکايت و گزارش بنده آن هم با هماهنگي خودم مراتب اسراز اين علم را در اختيار سرويس امنيتي کشور هاي پيشرفته قرار خواهم داد fiبه مجریان من و تو و شبکه های فارسی زبان بشدت نفوذ دارند و حتی روابط جنسی افراد را لذت میبرند و به خانم ندا جناب و سولماز قاضی زاده هم بگویید که ذهن خوانی از راه دور علمیست که در ایران بدست اساتید دیوث علوم غریبه افتاده و دارن از تمام افکار و احساسات مردم مستفیض میشوند چه برسه به شماره حساب بانکی و و و وووو به سرویس امنیتی امریکا یا انگلیس مورد را گزارش کنید ..این علم تله پاتی از راه دور با انچه قبلا شنیده اید فرق میکند ..واقعیت ی که اگر الان سازمان سیا بی خبر بماند آخوندهای دیوث پدر دنیا رو در میارن……توکل بر خدا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme