خانه / گوناگون / بیوگرافی سیما ضرغامی

بیوگرافی سیما ضرغامی

سیما ضرغامی، مدیر ایرانی-آمریکایی شبکه‌های تلویزیونی است. او هم‌اکنون رئیس شبکهٔ نیکلودین و گروه کودکان و خانوادهٔ شبکهٔ ام‌تی‌وی است. او از یک پدر ایرانی و یک مادر اسکاتلندی در شوشتر متولد شد. خانوادهٔ او ابتدا به کانادا رفتند و در نهایت مقیم نیوجرسی آمریکا شدند.
سیما ضرغامی، (متولد ۱۳۴۰) مدیر ایرانی-آمریکایی شبکه‌های تلویزیونی است.
سیما ضرغامی یک زن ایرانی آمریکایی است یک تهیه کننده ی شبکه های کابلی است که از سال ۲۰۰۶ ریاست شبکه ی نیکلدئون و ویاکام را به عهده دارد.

در سال ۱۹۸۵ ضرغامی به عنوان برنامه ریز به استخدام نیکلدئون درآمد ولی کم کم با پیشرفت در این شبکه ی معروف به ریاست، برنامه ریز خلاقیت و شبکه و بازاریابی آن رسید. در سال ۲۰۰۶ او به عنوان چهره ی برتر در شبکه های کابلی شناخته شد.
او هم‌اکنون رئیس شبکه نیکلودین و گروه کودکان و خانوادهٔ شبکهٔ ام‌تی‌وی است. او از یک پدر ایرانی و یک مادر اسکاتلندی در شوشتر متولد شد. خانوادهٔ او ابتدا به کانادا رفتند و در نهایت مقیم نیوجرسی آمریکا شدند.

سیما ضرغامی از سال ۲۰۰۶ تاکنون رئیس این شبکه است. مخاطب این شبکه معمولاً کودکان ۶ تا ۱۲ ساله و نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است.
در ادامه عکس‌های، سیما ضرغامی در کنار میشل اوباما (همسر رئیس جمهور آمریکا)، دیوید بکهام و بازیگران هالیوود دیده می شود.خانوم سیما ضرغامی متولد آبادان در ایران و بزرگ شده‌ی آمریکاست و هیچ نسبتی با آقای ضرغامی رئیس سابق سازمان صدا و سیما ی جمهوری اسلامی ندارد.
ضرغامی در شهر نیویورک با همسرش جورج اوبرگفول، یک مدیر صحنه، و سه پسر یه نام لیام، وایات و اتان زندگی می کند. او قبلا در هیئت مدیره موزه کودکان منهتن خدمت کرده است.

-سیما-ضرغامی-1-230x300

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme