خانه / اخبار / چه ویژگی‌هایی ماساژ و اسپا را متفاوت کرده‌است

چه ویژگی‌هایی ماساژ و اسپا را متفاوت کرده‌است

نمی‌دانم نام اسپا را شنیده‌اید یا نه؟ کسانی با این نام آشنا هستند تصور می‌کنند که اسپا همان ماساژ معمولی است که انجام می‌دهیم. اما این تفکریست کاملا غلط، چرا که تفاوت‌های زیادی بین این دو وجود دارد. اگر با اسپا آشنایی ندارید و یا حتی نام آن را نیز نشنیده اید با این مقاله همراه ما باشید چراکه در این مقاله قصد داریم اسپا را به صورت کامل تعریف کرده و تفاوت آن را با ماساژ معمولی نیز بیان کنیم.

اسپا و ماساژ

اسپا و ماساژ

بهتر است که قبل از بیان تفاوت اسپا و ماساژ تعریف کوتاهی از هر دو داشته باشیم. ابتدا با تعریف ماساژ شروع می‌کنیم.

مفهوم کلی ماساژ:

دستکاری اندام‌ها، عضلات و بافت‌های بدن با هدف کاهش درد، درمان بیماری‌های عضلانی و کاهش استرس را ماساژ می‌گویند. انواع بسیار مختلفی از ماساژ وجود دارد که هر کدام با روش‌های متفاوت احرا می‌شود. هر کدام از این انواع برای کاربرد و درمان بیماری خاصی می‌باشد. از مزیت‌های ماساژ می‌توان به مواردی مانند: کاهش استر و اضطراب، درمان گردن درد، سردرد، درهای پا و … اشاره کرد.

اسپا چیست؟

اسپا به محلی گفته می‌شود که در آن آب درمانی به همراه ماساژ انجام می‌شود. در واقع اسپا ماساژی است که در مراکز مخصوص به همراه آب درمانی انجام می‌شود. اسپا به سه دسته کلی: اسپا روزانه، سلامتی و هتلی تقسیم می‌شود. البته نحوه انجام ماساژ و آب درمانی در هر ۳ این موارد به یک صورت انجام می‌پذیرد فقط زمان و مراحل آن متفاوت است. نام اسپا از شهری به همین نام در کشور بلژیک گرفته شده است. بیان می‌شود که این روش اولین بار در این شهر اجرا شده است. بعد از دانستن تعاریف حال می‌توانیم تفاوت اسپا و ماساژ را برای شما بیان کنیم.

اسپا با ماساژ چه تفاوتی دارد؟

تفاوت اسپا و ماساژ

تمرکر:

اصلی‌ترین و مهم‌ترین تفاوتی که بین ماساژ درمانی و اسپا وجود دارد تمرکز و کاربرد هر کدام می‌باشد. در ماساژی درمانی هدف درمان بیماری و یا بعبود مشکل خاصی است که در بدن وجود دارد. به همین دلیل هم نتایج حاصل از ماساژ درمانی کاملا قابل اندازه گیری است. نوع ماساژ نیز بر اساس نوع بیماری و درد انتخاب می‌گردد و اصلا نظر مشتری قابل دخالت نیست. نوع و تعداد جلسات بر اساس نوشته پزشک متخصص انجام می‌پذیرد. اما اسپا به این شکل نیست. در ماساژ اسپا هدف این است که رضایت مشتری جلب شده و او به آرامش برسد. در اسپا فضا کاملا خصوصی است به عنوان مثال موزیک مورد علاقه شما پخش و حتی نوشیدنی مورد علاقه‌تان برای شما فرآهم می‌شود. درمان‌گرها: درمان‌گرهای ماساژ اسپا که وطیفه ماساژ دادن و راهنمایی برای آب درمانی شما را بر عهده دارند متخصص نیستند و یا تخصص آن‌چنانی ندارند چون همانگونه که بیان شد این نوع ماساژ با حرکات پرخطر همراه نیست. ام برخلاف درمان‌گرهای اسپا، درمانگرهایی که در ماساژ درمانی کار می‌کنند بسیار تخصص بالایی داشته و با انواع ماساژ‌های مختلف آشنا هستند. حتی این درما‌گرها در دوره‌های مخصوص شرکت کرده‌ و روش‌های مواجهه با خطرات را نیز مورد بررسی قرار داده‌اند تا در صورت بروز هر گونه مشکل توانایی لازم برای اقدامات اولیه را داشته باشند. در اروپا تقریبا باید ۲ سال در دانشگاه آموزش دید تا بتوان مجوز ماساژ درمانی دریافت کرد. دوره‌های ماساژ درمانی کاملا عملی است و زمانی نیز برای کارآموزی وجود دارد.

خطرات:

به دلیل اینکه در ماساژ اسپا حرکات خطرناک و حساس وجود ندارد این ماساژ را می‌توان ماساژی بی‌خطر نامید. فقط حرکاتی در اسپا مجاز هستند که باعث آرامش شوند. ولی در ماساژ درمانی امکان آسیب دیدگی نیز وجود دارد؛ زیرا مالش‌های با فشار بالا نیز دخیل است.

هزینه:

اگر شما بیمه سلامتی دارید که ماساژ درمانی را نیز در خود جای داده است هزینه ماساژ درمانی بسیار برای شما پایین خواهد بود و این اسپا است که نیازمند هزینه زیاد است. اما اگر بیمه سلامت ندارید هزینه ماساژ درمانی بیشتر از ماساژ اسپا است چراکه درمان‌گر آن داراری تخصص خاصی می‌باشد. درست که هر دو این ماساژها دارای فواید بسیار زیادی هستند ولی معایبی مانند هزینه زیاد و زمان زیادی را نیز دارند. بهترین راه برای انجام ماساژ استفاده از دستگاه‌های ماساژور است چرا که نه محدود به زمان خاصی است و نه محدود به مکان خاصی. ما در شرکت می‌رست به شما کمک خواهیم کرد که مناسب‌ترین مدل از انواع مدل‌های دستگاه‌های ماساژور را برای خود خریداری کنید. برای خریدی مطمئن محصولات میسرست را مشاهده کرده و با مشاوران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme