خانه / گوناگون / اسب تک شاخ نماد چیست؟

اسب تک شاخ نماد چیست؟

-تک-شاخ-نماد-چیست؟-1-300x161

تک شاخ موجودی افسانه ای به شکل اسب با یک شاخ روی سر است. بر پایه افسانه ها، تک شاخ ها را نمی توان به آسانی شکار کرد زیرا بسیار چابک هستند… آن ها زنان و دختران را به مردان ترجیح می دهند… البته بعضی گویند که آن ها فقط توسط زنان رام می شوند.

تک شاخ (به لاتین: Unicornis) نام موجودی اساطیری و افسانه ای در فرهنگ اروپای کهن و قرون وسطی است. با این حال اسب تک شاخ در اساطیر دیگر فرهنگ ها نیز دیده شده است.

اسب تک شاخ اسبی سفید و زیبا با یال های بلند است که در افسانه های اکثر نقاط اروپا از آن یاد شده است. این موجود تخیلی بدنی به شکل اسب و شاخی در بالای سر خود دارد که قالبا به شکل مارپیچ است. تک شاخ ها در ابتدای کره بودنشان طلایی رنگند و پس از آن در سیر بلوغ به رنگ نقره ای در می آیند و بعد از بلوغ کامل سفید رنگ می شوند … آن ها عموماً از اسب های عادی لاغرتر ولی بلندترند.

ریشه اصلی تولد این موجود افسانه ای مشخص نیست. بعضی می گویند که این افسانه از یونان نشات می گیرد اما به خاطر گستردگی داستان هایی با شخصیت تک شاخ در کل اروپا و به خصوص شمال اروپا نمی توان آن را کاملاً جز اساطیر یونان نام برد.

این احتمال نیز می رود که افسانه تک شاخ از ناروال، گونه ای نهنگ ساکن آب های قطب شمال، سرچشمه گرفته باشد.

در قرون وسطی، داستان هایی درباره ی اسب های تک شاخ جادویی یا یونیکورن وجود داشت که مردم به آنها بسیار علاقه داشتند. می گفتند این اسب ها روی پیشانی، شاخ بلندی دارند. در آن زمان مردم تصور می کردند که برای شکار یکی از این اسب های تک شاخ باید دختر جوانی را تنها به جنگل بفرستند تا وقتی یکی از این اسب ها به دختران جوان نزدیک شود، سرش را روی زانو های دختر بگذارد و بخوابد….

اسب پرنده کدام است؟

در اسطوره های یونان باستان، داستان های جالبی درباره ی یک اسب پرنده ی جادویی به نام پگاس و سوارکار آن بلروفون وجود داشت. بر طبق این داستان ها، این اسب و سوارکارش اژدهای سه سری را کشتند. این اژدها شمیر نام داشت که قسمتی از آن شیر، قسمتی بز و قسمتی مار بود، و از دهانش شعله آتش خارج می شد..

قنطورس چیست؟

در افسانه های یونان باستان، موجودات عجیبی وجود دارند که یکی از آنها قنطورس است. قنطورس موجودی است که نیمی انسان و نیمی دیگر اسب است. تقریبا تمام این موجودات افسانه ای وحشی و خطرناک بودند، به غیر از شیرون که پیر مرد عاقلی بود. معروف است که او معلم قهرمان افسانه ای یونان، از جمله جیسون بوده است…

اسب هشت پا کدام است؟

بزرگ خدای وایکینگ ها، ادن نام داشت. در افسانه ای آمده است که ادن روی اسبی به نام اسلایپیز سوار می شد که هشت پا داشت. اسلایپیز می توانست در زمین، هوا و دریا یورتمه برود!!!!

والکیریزها جنگجویانی بودند که می توانستند در آسمان سوارکاری کنند. آن ها اجساد قهرمانان جنگی را به بهشت ادن که وال هالا نلم داشت می بردند…

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme