خانه / اخبار / نحوه محافظت از یک پوشه در ویندوز از طریق ایجاد یک پوشه ی مخفی

نحوه محافظت از یک پوشه در ویندوز از طریق ایجاد یک پوشه ی مخفی

 

نحوه محافظت از یک پوشه در ویندوز از طریق ایجاد یک پوشه ی مخفی

 

در حالیکه ویندوز از افزودن رمز برای پوشه های خاص پشتیبانی نمی کند, راه های مختلفی وجود دارد که  به کمک آنها می توانید فایل ها و پوشه های خود را از دید افراد ناشناس مخفی کنید. برای اینکه یاد بگیرید که چگونه از فایل ها و پوشه های شخصی خود محافظت کنید, ادامه ی این مقاله را دنبال کنید.

 

مراحل :

پوشه

  1. روی پوشه ای که می خواهید مخفی کنید راست کلیک کنید. از منو گزینه ی Rename… را انتخاب کنید. هنگامی که فیلد متنی پوشه فعال شد دکمه ی Alt+0160 را فشار دهید. با این کار یک کاراکتر مخفی ایجاد می شود. این کاراکتر عملکردی متفاوت با دکمه ی فاصله دارد و اگر تنها دکمه ی فاصله را فشار دهید نام فایل غیر قابل قبول خواهد بود.
-آیکون

انتخاب آیکون

  1. آیکون را تغییر دهید. روی پوشه راست کلیک کنید. اکنون باید پوشه نام مخفی داشته باشد. از منو گزینه ی Properties را انتخاب کنید, سپس زبانه ی Customize را انتخاب کنید, روی آیکون Change کلیک کنید. با این کار یک پنجره جدید با لیست آیکون هایی برای شما نمایش داده می شود و شما می توانید از بین آنها انتخاب کنید. بین این آیکون ها بررسی کنید, چند آیکون مخفی مشاهده خواهید کرد. یک مدل آیکون مخفی را انتخاب کنید. اکنون پوشه ی شما نام و آیکون مخفی دارد و در Explorer قابل مشاهده نخواهد بود.

این پوشه در لیست پوشه ها فضایی را اشغال خواهد کرد و اگر کاربری موس را روی همه ی پوشه ها بکشد, این پوشه نیز انتخاب خواهد شد. هم چنین این پوشه برای کاربری که از طریق command line به درایو شما دسترسی دارد, قابل مشاهده خواهد بود.

 

منبع : نحوه محافظت از یک پوشه در ویندوز از طریق ایجاد یک پوشه ی مخفی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme